Enlightenment and Freedom of Speech

Termin: 19.05.2017 - 20.05.2017
Miejsce: Instytut Filozofii UJ, s. 25
Organizator: Zakład Historii Filozofii - Zespół wykonawców projektu "Oświeceniowe idee wolności myśli i sumienia a współczesny sekularyzm"

Enlightenment and Freedom of Speech

Zakład Historii Filozofii - Zespół wykonawców projektu "Oświeceniowe idee wolności myśli i sumienia a współczesny sekularyzm" zaprasza na międzynarodowe kolokwium "Enlightenment and Freedom of Speech", które odbędzie się w dn. 19-20 maja 2017 w Instytucie Filozofii UJ, s. 25 im. R. Ingardena. Wykłady plenarne wygłoszą prof. Ian Carter (Uniwersytet w Pawii, Włochy), specjalista w zakresie filozofii polityki, autor książki A Measure of Freedom, oraz prof. Ulrich Lehner (Marquette University, USA), historyk idei specjalizujący się w tematyce katolickiego Oświecenia, autor książki The Catholic Enlightenment: The Forgotten History of a Global Movement. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kolokwium.

Data opublikowania: 21.05.2017
Osoba publikująca: Anna Tomaszewska