02.03.2020
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Sacha Bourgeois-Gironde z Instytutu Jean Nicod ENS w Paryżu, p.t. “Language and decision: how the use of moods constrains the perception of choices under uncertainty”

Szkoła Letnia: Law, Language and Philosophy Summer School

02.03.2020
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają do udziału w szkole letniej: Law, Language and Philosophy Summer School
więcej o Szkoła Letnia: Law, Language and Philosophy Summer School

Cracow Workshop of Analytic Philosophy 2020

12.03.2020
ODWOŁANE: Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają do udziału w warsztatach z serii Cracow Workshop of Analytic Philosophy 2020: Fictionalism workshop with Stephen Yablo and Zsófia Zvolenszky 20-21 May 2020
więcej o Cracow Workshop of Analytic Philosophy 2020

Konferencja Jagiellońskiego Centrum Prawo-Język-Filozofia

12.03.2020
ODWOŁANE: Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają do udziału w konferencji "Analytic Philosophy meets Legal Theory", Krakow 22-24 maja 2020
więcej o Konferencja Jagiellońskiego Centrum Prawo-Język-Filozofia

Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu

14.02.2020
Wykład i warsztaty prof. Winfrieda Schrödera (Uniwersytet w Marburgu) w ramach anglojęzycznego seminarium badawczego „Oświecenie a religia”. Działający w ramach Zakładu Historii Filozofii Instytutu Filozofii UJ Zespół badawczy projektu "Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia" zaprasza do udziału w anglojęzycznym seminarium badawczym poświęconym oświeceniowym koncepcjom religii i rozpoczynającym się w marcu 2020 roku. Gościem pierwszego seminarium będzie Prof. Winfried Schröder z Uniwersytetu w Marburgu. Wygłosi on wykład pt. "The origins of atheism in the early modern period and the Enlightenment". Natomiast warsztaty, które poprowadzi, poświęcone będą lekturze fragmentów anonimowego traktatu Symbolum sapientiae (w tłumaczeniu na język angielski). Jest to dokument reprezentujący XVII-wieczną myśl sceptyczną i ateistyczną, którego dokładna data powstania, podobnie jak tożsamość twórcy, nie jest znana. Traktat ten jest zaliczany do tego samego nurtu krytyki religii, co De tribus impostoribus.
więcej o Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu