Spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Krakowie „W poszukiwaniu istoty nadziei”

27.04.2022
Spotkanie pt. „W poszukiwaniu istoty nadziei” odbędzie się 10 maja o 18:30 w kawiarni „De Revolutionibus. Books & Café” na ul. Brackiej 14. Do debaty zostali zaproszeni prof. Piotr Bartula oraz prof. Jacek Jaśtal.
więcej o Spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Krakowie „W poszukiwaniu istoty nadziei”

Dzień otwarty Wydziału Filozoficznego 2022

08.04.2022
Kamera! Akcja! W najbliższą sobotę 9 kwietnia zapraszamy wszystkich ciekawych tego co badamy, jak działamy i jak widzimy świat na Wydziale Filozoficznym UJ do spotkania #online.
więcej o Dzień otwarty Wydziału Filozoficznego 2022

Wirtualny Dzień Otwarty UJ 2022

24.03.2022
Zapraszamy na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu 26 marca 2022 roku w godzinach 10:00 – 16:00.
więcej o Wirtualny Dzień Otwarty UJ 2022

Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?

17.03.2022
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na serię wykładów w ramach kolokwium online „Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?” W kolokwium wezmą udział między innymi prof. Richard Velkley (Tulane, USA), który wygłosi wykład „Leo Strauss on Early Modernity and the Destruktion of Tradition”, a także prof. Diego Lucci (Bułgaria), dr Jiři Chotaš (Czechy), dr Mateusz Janik (Polska) i dr Raphael Krut-Landau (Pennsylvania, USA).
więcej o Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?

Czy mechanika kwantowa jest holistyczna?

03.03.2022
Pracownia Filozofii Nauk Przyrodniczych zaprasza na otwarte seminarium naukowe, na którym referat wygłosi dr hab. Jan Czerniawski, prof. UJ.
więcej o Czy mechanika kwantowa jest holistyczna?